اطلاعیه ها اطلاعیه ها

بازگشت

هدفمند کردن یارانه ها

هدفمند کردن یارانه ها

اطلاعیه

(طرح هدفمند کردن یارانه ها)
 
مشتری گرامی
 
با عنایت به فراهم شدن امکان تغییر شماره حساب معرفی شده جهت دریافت نقدی یارانه ها(صرفا" در همان بانک) ،خواهشمند است در صورت معرفی حساب سنتی (دفترچه ای) این بانک با مراجعه به یکی از شعب بانک مسکن ضمن افتتاح حساب متمرکز نسبت به جایگزینی شماره حساب جدید اقدام فرمایید.
 
 
 
 
پرسش و پاسخ:
سوال : علت عدم تایید حسابهای معرفی شده در سامانه وزارت رفاه چه می باشد؟
ـ عدم تطابق کد ملی با شماره حساب اعلامی 
ـ معرفی حسابهای نامعتبر مانند شماره حساب بلندمدت ، کارت هدیه ، بن کارت ، حسابهای تسهیلاتی و صندوق پس انداز متمرکز و ...
ـ وارد کردن شماره حساب ها بصورت اطلاعات ناقص و اشتباه 
ـ معرفی حسابهای مشترک ، مسدودی ، مفقودی و فسخی 
راه حل :
معرفی کنندگان حسابهای پس انداز سنتی ( دفترچه ای ) به شعبه افتتاح کننده و معرفی کنندگان حسابهای متمرکز ( کارتی ) به نزدیک ترین شعبه بانک مسکن جهت اقدامات بعدی مراجعه فرمایند .

سؤال : در صورت درخواست رمز المثنی ، صدور کارت المثنی ( مفقودی یا خرابی ) چه اقدامی باید صورت گیرد ؟
- با مراجعه به نزدیکترین شعبه بانک مسکن و ارایه کارت ملی و بدون پرداخت هزینه مضاعف امکان ارایه خدمات مورد نظر فراهم خواهد آمد .

سؤال : با توجه به بعد مسافت محل کار یا سکونت با شعبه ای که در آن اقدام به صدور کارت شده ، آیا می توان بدون مراجعه به شعبه مورد نظر نسبت به دریافت کارت اقدام نمود ؟
- شعب نسبت به اخذ مشخصات مشتری ( نام و نام خانوادگی ، کد ملی ، شماره حساب و شماره کارت معرفی شده در سامانه وزارت رفاه و شماره تلفن تماس مشتری ثابت و همراه و مشخصات نزدیکترین شعبه ای که کارت باید به آنجا ارسال شود ) اقدام و با ایجاد هماهنگی لازم با مسؤولین شعبه مبدا ارسال کارت مورد نظر به شعبه مقصد اقدامات لازم بعمل آورندو به مشتری در خصوص تاریخ مراجعه به شعبه مقصد اطلاع رسانی گردد . شایان ذکر است اخذ رسید از مشتری در شعبه مقصد و ارسال آن به شعبه مبدا ضروری می باشد .

سؤال : دفترچه حساب پس انداز معرفی شده در سامانه مفقود گردیده است چه اقدامی باید صورت گیرد ؟ 
- به شعبه افتتاح کننده با همراه داشتن کارت ملی جهت دریافت دفترچه حساب جدید مراجعه گردد .

سؤال : حساب معرفی شده جهت واریز یارانه نقدی صندوق پس انداز مسکن و جوانان یا ساخت مسکن بوده و در حال حاضر قصد انتقال مزایای آن به بستگان درجه یک یا انتقال به شعبه دیگر را دارم ، در صورت چنین اقدامی تکلیف یارانه های واریزی در مراحل بعدی چگونه خواهد بود ؟

- با توجه به سنتی ( دفترچه ای ) بودن حساب موصوف به شعبه افتتاح کننده جهت اقدامات بعدی مراجعه فرمایید . 

سؤال : آیا امکان فسخ  یا جایگزینی شماره حساب معرفی شده برای دریافت یارانه وجود دارد ؟
- در حال حاضر با توجه به عدم امکان معرفی حساب جایگزین در سامانه رفاهی ، چنین امری امکانپذیر نمی باشد .

سؤال : نحوه دسترسی به آدرس و شماره تلفن تماس با شعبه به منظور مراجعه به شعبه ( مورد نظر ) چگونه است ؟
- تماس با شماره تلفن مرکز پاسخگویی بانک مسکن 1830 ، ورود به وب سایت  بانک مسکن shoab.bank-maskan.ir و پورتال مردمی  www.iranmardom.ir

سؤال : مبلغ یارانه نقدی واریزی به حساب معرفی شده چه میزان می باشد ؟
- با مراجعه به نزدیک ترین شعبه و ارایه کارت ملی یا در صورت معرفی حساب مسکن کارت، از طریق اخذ صورتحساب از خود پرداز می توان از مبلغ واریزی مطلع گردید .

سؤال : آیا امکان برداشت توسط غیر از حساب سرپرست خانوار وجود دارد ؟
- در خصوص دارندگان حسابهای دفترچه ای یا حسابهای کارتی که جهت برداشت قصد مراجعه به شعبه را دارند برداشت از حساب تنها با مراجعه حضوری سرپرست خانوار و یا وکیل قانونی آن با ارایه مدارک لازم امکان پذیر می باشد .
- در خصوص دارندگان حسابهای کارتی که از طریق درگاههای مختلف قصد برداشت یارانه نقدی را دارند با وارد نمودن رمز کارت امکان فوق فراهم است.

سؤال : چه زمانی امکان برداشت یارانه از حساب وجود دارد؟
- زمان و نحوه برداشت یارانه ها از طریق رسانه های گروهی اطلاع رسانی خواهد شد.
شایان ذکر است در خصوص هرگونه سؤال و ابهام در ارتباط با تغییرات ایجاد شده در وضعیت خانوار ، اعلام شماره حساب سرپرست خانوار و یا اطلاعات خانوار در خصوص افرادی که تاکنون موفق به ثبت اطلاعات نشده اند ، ضروری است به وب سایت مرکز آمار ایران www.sci.org.ir ، وزرات رفاه و تامین اجتماعی  www2.refah.gov.ir  و یا پورتال دولتwww.iran.ir  مراجعه فرمایید .
 
سؤال :آیا امکان دارد در سایت refahi.ir ، حسابی تایید شده باشد ولی در سامانه بانک مسکن حساب تایید نشده باشد؟
-بله،اگر از درستی ثبت حساب خود در سایت refahi.ir اطمینان حاصل کرده اید این بدان علت است که وزارت رفاه و تامین اجتماعی آخرین اطلاعات را در اختیار بانک قرار نداده است. لذا در صورتیکه در سامانه refahi.ir حساب شما تایید شده است دیگر مشکلی برای حساب شما جهت دریافت یارانه وجود ندارد.
 
 

سیوال: درصورت مشاهده پیغام "هموطن گرامی. مهلت ثبت نام در این دوره به پایان رسیده است"، در سایت رفاهی چه اقدامی باید انجام داد؟

-این پیغام نشان دهنده آن است که شما در مهلت مقرر اقدام به ثبت حساب نکرده اید لیکن  در آذرماه مجددا امکان ثبت نام در سایت مرکز آمار ایران فراهم خواهد شد .شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق وزارت رفاه پیگیری نمایید.


سیوال: در سایت رفاهی پیام "هموطن گرامی شما قبلا حساب بانکی خود را اعلام و تایید کرده اید و در حال حاضر امکان تغییر حساب وجود ندارد" را نشان می دهد ولی مبلغی مشاهده نمی شود ، چه اقدامی باید انجام داد؟

-  مشتریانی که محل سکونتشان در لیست استان های اعلامی از طرف وزارت رفاه که مشغول یارانه شده اند، نباشد باید منتظر شوند ودر خصوص مشتریانی که اسمشان  در زمان مقرر در لیست تایید شده نبوده و بعدا اضافه شده است واریز در مرحله بعد انجام خواهد شد. در غیر این صورت جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید  با کارشناسان واحد پاسخگویی یارانه های بانک مسکن  به شماره5-64572636-021 تماس بگیرید.سیوال:  برای اطلاع از مبلغ واریزی به حساب به کجا باید مراجعه نمود؟

- از طریق صورتحساب جزیی در دستگاه های ATM و یا با مراجعه به شعبه و گرفتن صورتحساب می توانید از واریز یارانه به حساب اطمینان حاصل کنید. در صورتی که مبلغی در حساب خود مشاهده نکردید با در دست داشتن کارت ملی به هر یک از شعب بانک مسکن مراجعه نموده و نسبت به اصلاح مشخصات شناسنامه ای خود اقدام فرمایید. در صورتی که حساب شما  از نوع دفترچه ای است، باید به شعبه افتتاح کننده حساب مراجعه نموده و نسبت به اصلاح مشخصات شناسنامه ای خود اقدام فرمایید. در صورتی که از صحت مشخصات شناسنامه ای حساب خود اطمینان دارید با کارشناسان واحد پاسخگویی یارانه ها تماس بگیرید.سیوال: در صورتی که  سایت رفاهی  پیغام «وضعیت حساب شما تایید نشده است» را نشان دهد ، چه اقداماتی باید انجام داد؟

- با در دست داشتن کارت ملی به هر یک از شعب بانک مسکن مراجعه کرده تا نسبت به معرفی حساب معتبر شما به وزارت رفاه توسط شعبه بانک اقدام گردد. سپس می توانید با مراجعه به سایت رفاهی حساب معتبر معرفی شده را ثبت و تایید نمایید.

ساعت : 09:46:00
تاريخ : 1389/10/12