پیمایش گروه‌بندی‌ها پیمایش گروه‌بندی‌ها

آخرین مطالب آخرین مطالب

پربیننده ترین مطالب پربیننده ترین مطالب

پرامتیازترین مطالب پرامتیازترین مطالب

وبلاگ وبلاگ

بازگشت

علم بهتر است یا ثروت

در یکی از همایش های برگزار شده که محل خوبی برای دیدار مدیران و برخی کارکنان است کتابی به دعوت شدگان از جمله من داده شد به نام "بابای دارا ، بابای نادار "

موضوع کتاب در مورد علم مدیریت مالی بود که شاید خیلی جالب به نظر نمی رسید ، اما اسم کتاب  شوق مطالعه را  شعله ور می کرد. به همین خاطر شروع به خواندن کردم و به خاطر جذابیتش ، چند روزه آن را تمام کردم .
این کتاب داستان زندگی شخصی است به نام رابرت که پدر اصلی اش مدیر کل آموزش و پرورش در ایالت هاوایی بود و شعار و هدفی که برای بچه هاش تکرار می کرد این طور خلاصه می شد: به مدرسه بروید ،نمره های خوب بگیرید تا در سازمان ارزشمندی استخدام شوید "
 اما از سن ۹ سالگی به خاطر پرسشی که از خود داشت " چگونه پول در بیارم " با مرد دیگری آشنا شد که به عنوان بابای دیگرش " بابای دارا" در این کتاب نام می برد. بابای جدید تا کلاس هشتم درس خوانده بود ولی توصیه می کرد :"به مدرسه بروید ، درس بخوانید تا بتوانید شرکت ارزشمندی برای خریدن پیدا کنید."
یکی می گفت : عشق به پول ریشه  همه بدی  هاست و دیگری می گفت : بی پولی ریشه همه بدی هاست . خلاصه این که به نظر یکی علم بهتر بود به نظر یکی ثروت .
دو بینش مخالف این دو بابا باعث شده بود رابرت دیدگاه های این دو نفر را با هم بسنجد و به جای رد یا قبول آنها ، راه مناسب تر را انتخاب کند.
و در عاقبت با داشتن تحصیلات عالی موفق به کسب درآمد بسیار از راه های قانونی شد و تصمیم گرفت با تهیه این کتاب کارآفرینی را به جای کارمندی و کارگری به جوانان آموزش دهد و این شعار را به جای شعار دو بابای خود به دیگران بیاموزد : " برای پول کار نکنید ، بگذارید پول برایتان کارکند."
مطالعه این کتاب انسان را به وجد می آورد و بعد از خواندن آن سریع تصمیم می گیرید که سرمایه گذاری کنید؛ علی الخصوص به تالار بورس بروید و سهام بخرید ، اما این فقط کافی نیست . باید اطلاعات کاملی از انواع سهام ، قوانین سهام ، بورس ، کارگزار ، نحوه خرید و فروش سهام ،  شرکت های عرضه کننده و سایر موارد داشته باشید و خلاصه علمی است برای خودش .
توصیه می کنم برای یک بار هم شده این کتاب را بخوانید تا دید کاملتری نسبت به رویدادهای اقتصادی دور و اطراف خود داشته باشد . شاید شما هم بتوانید با بالا بردن شم اقتصادی خود درآمد قانونی بیشتری کسب کرده و به جای گذاشتن بدهی و قبض های پرداخت نکرده مثل پدر نادار رابرت؛ آینده بهتری را برای فرزندان خود رقم بزنید .

ديدگاه ها
بازتاب URL :

هنوز نظری درج نشده است. درج اولین نظر