پیمایش گروه‌بندی‌ها پیمایش گروه‌بندی‌ها

آخرین مطالب آخرین مطالب

پربیننده ترین مطالب پربیننده ترین مطالب

پرامتیازترین مطالب پرامتیازترین مطالب

وبلاگ وبلاگ

بازگشت

وزیر دارایی فرانسه رسما نامزد ریاست صندوق‌بین‌المللی‌پول شد

به گزارش خبرگزاری فارس وزیر دارایی فرانسه در برنامه تلویزیون این کشور رسما اعلام کرد قصد دارد در رقابت برای انتخاب به عنوان رییس صندوق بین المللی پول شرکت کند.
 

 

پیش از این هانری گنو مشاور رییس جمهور فرانسه تاکید کرده بود در صورت شرکت کریستین لاگارد در انتخابات ریاست صندوق بین المللی پول از کاندیداتوری وی حمایت خواهد کرد. 
دومینیک استراس کان رییس سابق صندوق بین المللی پول که یکی از کاندیدا های احتمالی سمت ریاست جمهوری فرانسه محسوب می شد روز شنبه ۱۴ می ده دقیقه قبل از پرواز به سوی پاریس بر اساس شکایت زن خدمتکار هتل محل اقامت خود که وی را به فساد اخلاقی متهم کرده بازداشت شده و در این رابطه هفته گذشته کناره گیری از سمت خود را اعلام کرد. در حالی که بسیاری از رهبران اروپا از انتخاب وزیر دارایی فرانسه به عنوان رییس صندوق بین المللی پول پشتیبانی کرده اند به نظر می رسد شانس وی برای تصاحب این پست افزایش یافته است.بسیاری از رهبران و مقام های مالی اروپا از انتخاب کریستین لاگارد وزیر دارایی فرانسه به عنوان رییس آینده صندوق بین المللی پول پشتیبانی کرده اند. 
کمال درویش وزیر دارایی پیشین ترکیه اعلام کرد قصد ندارد خود را برای ریاست صندوق بین المللی پول نامزد کند که این امر شانس انتخاب کریستین لاگارد وزیر دارایی فرانسه، را به ریاست صندوق بین المللی پول افزایش داده است. 
در عین حال کشورهای در حال توسعه بر انتخاب فردی غیر اروپایی بر این صندوق و پایان دادن به سلطه غرب بر این نهاد مهم بین المللی تاکید دارند. 

قبلی
ديدگاه ها
بازتاب URL :

هنوز نظری درج نشده است. درج اولین نظر