پیمایش گروه‌بندی‌ها پیمایش گروه‌بندی‌ها

آخرین مطالب آخرین مطالب

پربیننده ترین مطالب پربیننده ترین مطالب

پرامتیازترین مطالب پرامتیازترین مطالب

وبلاگ وبلاگ

بازگشت

بانک و دردسر یارانه

الان چند ماهی است که در اوایل هر ماه مبالغ یارانه به حساب مشمولان طرح هدفمند سازی یارانه ها واریز می شود .
اما با گذشت چند ماه از اجرایی شدن طرح و با وجود آنکه این اتفاق به عنوان یکی از موضوعات عادی زندگیمان تبدیل شده است .ولی هنوز هم که پای درد دل مشتریان و یا کارکنان بانک می نشینی ناگفته های بسیاری از نحوه اجرای این طرح وجود دارد.
برخی از مشتریان علی رغم ثبت نام در سایت آمار ایران از عدم واریز مبالغ یارانه در مراحل اول انتقاد دارند.
برخی دیگر علی رغم واریز یارانه به حسابشان درمراحل اول از عدم واریز در مراحل بعدی انتقاد دارند.
عده ای هم از اینکه هر بار یارانه به یک حساب واریز می شود اعتراض دارند.
کارکنان بانک که برای خودشان ماجرایی دارند،کشیک هر روز تا ساعت ۱۸ و بعضا تا ساعت ۲۴،حضور در شعبه در روزهای جمعه و تعطیل ،خرابی مکرر سیستم هاو....

 

 

 

ظاهرا علی رغم تشکیل ستادهای پاسخگویی و تمهیدات گسترده ای که از سوی بانک مرکزی به تمامی بانکها مبنی بر تجهیز تمامی دستگاههای خودپرداز،برقراری شعب کشیک داستان یارانه ها تمامی نداردو با هر بار واریز یارانه ها اعتراضاتی از سوی مشتریان به بانکها روانه می شود.

اما صرف نظر از انتقاداتی که از سوی مردم به بانکها اعلام می شود و در بسیاری موارد حق با آنان است ،یکی از مواردی که اصلا به آن توجه و پرداخته نمی شود عدم انتقال وجه ازیک بانک به بانک دیگر در روز برداشت یارانه هاست.موضوعی که اتفاقی من در ماه گذشته با آن برخورد کردم.

ماه گذشته قرار بود مبلغی را فوری به حساب یکی از دوستان واریز کنم ،پس از انجام عملیات انتقال وجه و انتخاب کلید تایید از طریق دستگاه خود پرداز متاسفانه عملیات انتقال وجه انجام نشد و جالب تر آن که مبلغ از حساب من کسر ولی به حساب مقصد انتقال نیافت و بعد از گذشت ۴ روز از انجام عملیات ناموفق مبلغ کسر شده به حسابم برگشت داده شد.

پس از بررسی موضوع متوجه شدم که بسیاری از بانکها مانند بانک کشاورزی در هنگام واریز یارانه ها سوئیچ خود را برای مشتریان سایر بانکها بسته و فقط مشتریان آن بانک می توانند از امکانات آن بانک استفاده و یا به حسابهای همان بانک انتقال وجه کنند.

متاسفانه علی رغم تاکید بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و ابلاغ دستورالعملهای مکرر در این خصوص این موضوع هر ماه اتفاق می افتد و ظاهرا هیچ مسئولی این موضوع را پی گیری نکرده و یا شاید به نتیجه ای نرسیده است. 

خدا به خیر کند در ماه بعد چه موضوع جدیدی از این داستان یارانه کشف خواهد شد؟

ديدگاه ها
بازتاب URL :

هنوز نظری درج نشده است. درج اولین نظر