پیمایش گروه‌بندی‌ها پیمایش گروه‌بندی‌ها

آخرین مطالب آخرین مطالب

پربیننده ترین مطالب پربیننده ترین مطالب

پرامتیازترین مطالب پرامتیازترین مطالب

وبلاگ وبلاگ

بازگشت

وام خرید مسکن

یکی از حسن های شغل ما این است که در بانکی  به نام بانک مسکن خدمت می کنیم که که با پرداخت تسهیلات خرید مسکن به خانه دار شدن مردم به خصوص قشر متوسط و متوسط به پایین جامعه کمک میکنه  و من به خاطر این موضوع و به دلیل اینکه یک عضو کوچک خانواده بزرگ بانک مسکن هستم بر خود می بالم .

چند روز پیش وقتی برای انجام کاری به یکی از شعب بانک مسکن مراجعه کردم از دیدن افرادی که برای تشکیل پرونده به شعبه مراجعه کرده بودند و با هیجان و استرس مشغول انجام کارهایشان بودند هیجان زده شدم . در کنار این افراد مراجعانی نیز بودند که با عصبانیت و ناراحتی از اینکه چرا سود وام افزایش یافته و چرا وام ۲۰ میلیونی پرداخت نمی شود با مسوولان شعبه بگو مگو می کردند و متاسفانه با ناراحتی شعبه را ترک می کردند .

 

هیچ کدام از مسوولان و کارکنان بانک مسکن دوست ندارند مشتریان از آنها ناراحت شوند و با دلخوری شعبه را ترک کنند اما در این زمینه نیز کاری نمی توانند بکنند چون در اصل مقصر بانک مسکن نیست.

 شاید تسهیلات بانک آنقدر نباشد که بتوان با آن یک خانه خرید اما می تواند گره ای از مشکلات مردمی که سال ها آرزوی داشتن خانه را داشتند بر آورده کند.

 اما با همه این تفاسیر در اوایل سال جاری با ابلاغ بسته سیاستی نظارتی  بانک مرکزی ، بانک مسکن نیز سود سپرده ها و تسهیلات خود را به شعب تحت پوشش ابلاغ کرد و با انتشار این خبر اعتراضات مشتریان بانک مسکن زیاد شد . شاید این مشتریان بر این اعتقادند که در حق آنها اجحاف شده است .

اما حقیقت چیز دیگری است ، علی رغم اخبار منتشر شده در برخی رسانه ها مانند همشهری بانک مسکن هیچ دخالتی در در افزایش این سودها نداشته و تنها موظف به ابلاغ و انجام این بسته در شعب خود است .

 در سال جاری میزان تسهیلات خرید مسکن نیز قرار است به ۲۰ میلیون تومان افزایش یابد که البته  دستور العمل آن به شعب بانک ابلغ نشده است . شاید مشتریان بانک این گونه برداشت کنند که بانک مسکن در این زمینه مقصر است  اما دستور العمل ها باید پس از تایید بانک مرکزی به شعب ابلاغ شود و بانک مسکن در این خصوص بی تقصیر است و اغلب سایت ها و خبرگزاری ها مانند خبرگزاری فارس نیز بر این موضوع تاکید کرده اند که دلیل تاخیر در ابلاغ دستور العمل تسهیلات ۲۰ میلیونی خرید مسکن بانک مرکز ی  است .

ديدگاه ها
بازتاب URL :

هنوز نظری درج نشده است. درج اولین نظر