پیمایش گروه‌بندی‌ها پیمایش گروه‌بندی‌ها

آخرین مطالب آخرین مطالب

پربیننده ترین مطالب پربیننده ترین مطالب

پرامتیازترین مطالب پرامتیازترین مطالب

وبلاگ وبلاگ

بازگشت

یارانه می گیرم پس هستم

اول برج که می شود صف عابر بانک ها غلغله است ، ملت از سر و کول هم بالا می روند برای برداشت یارانه هایی که به عبارتی می شود به ازای هر نفر ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان. من در اسفند سال گذشته اول برج به مشهد رفته بودم ساعت ۱و نیم بامداد رسیدم مشهد ،درجه برودت هوا ۱۴ درجه زیر صفر بود اما بدون استثنا در مقابل هر عابر بانکی که در مسیر دیدم حداقل ۵ نفر ایستاده بودند. این نشان می دهد که گرفتن یارانه از نان شب هم واجب تر شده است. اصلا یارانه نان را هم به خاطر همین می د هند که ملت مسلمان و همیشه در صحنه ایران از گرسنگی نمیرد.

 

بلا نسبت ملت را گدا بار آورده اند با این شیوه یارانه دادن. البته واضح و مبرهن است که بنده نیز جزو همین اقشار یارانه بگیر هستم و به نوعی احساس می کنم اگر یارانه نگیرم از کیسه ام رفته است. خوب می دهند می گیرم ، من یارانه می گیرم پس هستم. رییس جمهور گفته بود نروید با پول یارانه پرده و یخچال بگیرید ، حالا سایپا رسما وارد گود شده و طرحی را اعلام کرده که بر مبنای آن می توانید پراید بخرید و قسطش را از یارانه تان پرداخت کنید. به امید روزی که هر ایرانی یک پراید داشته باشد!

می گویند روزی سلطانی دید هر چقدر ظلم می کند کسی از مردم اعتراض نمی کند. برای اینکه درجه تحمل مردم را آزمایش کند دستور داد از این بعد بر دست هر کسی که وارد دروازه شهر می شود داغی بنهند. آتش و هیزم مهیا کردند و گزنه ها به دست هر فردی که وارد می شد داغی می گذاشتند. بی آنکه کسی اعتراضی کند و بپرسد برای چه این کار را می کنید. تا اینکه بعد از هفته ها صدای یکی در آمد و به نزد سلطان رفت و اعتراض کنان فریاد می زد. سلطان خوشحال شد که بالاخره یکی معترض شده است. به او گفت حرفت را بزن. مرد گفت: سلطان به سلامت باد ما عده ای مردم رعیت زحمت کش هستیم که هر روز برای کار به بیابان می رویم و کشت و زراعت داریم غروب که خسته و کوفته بر می گردیم گزنه های شما راه دروازه را سد کرده و بر دست ما داغ و درفش می نهند. اما تعداد گزنه ها کم است و پشت دروازه صف های طویلی تشکیل می شود که ساعتها باید در انتظار بایستیم. خواهشی که داریم این است که تعداد گزنه ها را زیاد کنید تا سریعتر به کار مردم رسیدگی شود.

حالا حکایت ما شده است مدیران عامل محترم بانکها لطفا تعداد عابر بانکها را زیاد کنید تا ملت پشت دروازه ، ببخشید عابر بانکها زیاد معطل نشوند.

ديدگاه ها
بازتاب URL :

هنوز نظری درج نشده است. درج اولین نظر